Pszczoła o pomoc woła

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zaprasza serdecznie na konkurs pn. „Pszczoła o pomoc woła”. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa wielkopolskiego.

Pszczoły, choć ich rozmiary są niewielkie, należą do najbardziej pożytecznych stworzeń na ziemi. Zapylają około 90% roślin kwiatowych. Pozostałe 10% przypada na inne zapylające owady, takie jak: trzmiele i pszczoły samotnice, dziko żyjące murarki ogrodowe oraz muchówki. Bez nich wiele gatunków roślin nie wydałoby owoców i nasion. Dlatego tak ważna jest ich ochrona. Organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu konkurs ma na celu zachęcenie mieszkańców województwa wielkopolskiego do troski o te niewielkie zwierzęta.

Zadaniem konkursowym jest zamieszczenie pod postem konkursowym na Facebooku WFOŚiGW w Poznaniu https://www.facebook.com/wfosgw.poznan w trakcie trwania konkursu wierszyka o tematyce związanej z pszczołami nawiązujący do tytułu konkursuWiersz powinien składać się z minimum 8 wersów.

Zwycięzcami konkursu będą autorzy 20 najciekawszych wierszy, które zostaną wybrane przez jury. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe w postaci zestawu składającego się z: „Kalendarza Pszczelarza Polskiego 2024″, domku dla owadów, karmnika dla ptaków oraz słuchawek.

Konkurs trwa do 20 grudnia 2023 r. do końca dnia.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu:

Regulamin konkursu „Pszczoła o pomoc woła”

Zapraszamy serdecznie!