Wektory Życia

O Projekcie

„Wektory życia” – projekt realizowany w formie warsztatów psychoedukacyjnych, dla których przygotowano dwanaście różnorodnych scenariuszy. Bazują na grach edukacyjnych i bogatym zestawie pomocy dydaktycznych, w tym aplikacjach webowych.

„Wektory życia” opierają się na najnowszych badaniach naukowych z dziedziny medycyny, biologii, psychologii, pedagogiki.


Program zawiera następujące treści:

Warsztaty „Wektory życia” poprowadzą przeszkoleni realizatorzy wyposażeni w scenariusze zajęć wraz z prezentacjami multimedialnymi oraz kompletem pomocy dydaktycznych zgromadzonych w Niezbędniku.

Realizacja warsztatów:

Rodzice w programie

        W trudnym dla młodzieży okresie przechodzenia od dzieciństwa ku dorosłości, obecność rodziców ma wyjątkowe znaczenie. Choć młodzież do tego otwarcie się nie przyznaje, to potrzebuje dorosłych, którzy będą wsparciem i ochroną. Dlatego rekomendujemy psychoprofilaktyczny program „Wektory życia”, który jest wyjściem naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom młodzieży w zakresie dojrzewania do miłości i przygotowania się do dorosłego życia oraz stanowi wsparcie rodziców w wychowaniu prorodzinnym. Z tego powodu uprzejmie prosimy o zachęcanie młodzieży do udziału w programie.

Jakie korzyści niesie program dla rodziców?

Uczniowie

Warsztaty to odpowiedź na potrzeby budowania stabilnych relacji, udanego życia rodzinnego i osobistego poczucia szczęścia.

Co daje uczestnictwo w zajęciach?

 Realizacja programu: rok szkolny 2023/2024

Link do strony: https://wektoryzycia.ore.edu.pl/