MATURZYŚCI NA JASNEJ GÓRZE

Tradycyjnie przed zbliżającymi się egzaminami maturalnymi uczniowie klas czwartych mogli znowu uczestniczyć w XXXVI Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasnej Górze w dniach 30-31.03. W czwartek braliśmy udział w transmitowanym Apelu Jasnogórskim wraz z odśpiewaniem „Bogurodzicy”, a w piątek niektórzy już od 5.30 rozpoczęli dzień od „Godzinek”!

W sali Kordeckiego czekała na maturzystów rozśpiewana diakonia muzyczna ks. Oslisloka oraz zaproszeni goście- ks bp Zbigniew Zieliński i ks. Sebastian Kosecki.

Konferencja ks. Sebastiana skłaniała młodych do refleksji i odpowiedzi na trudne życiowe pytania: co tak naprawdę chcę wybierać w życiu, jak być szczęśliwym i co zrobić, by odkryć własne powołanie?

Warto wspomnieć, że podczas uroczystej mszy św. w bazylice i drogi krzyżowej na Wałach Jasnogórskich nasze dwie uczennice: Wiktoria Gembara i Zofia Szczepkowska były szczególnie zaangażowane i jesteśmy dumni z tego wyróżnienia! Pielgrzymka zakończyła się zawierzeniem wszystkich maturzystów w kaplicy Cudownego Obrazu.

Poza programem pielgrzymki udało nam się jeszcze zwiedzić: źródło św. Barbary, Golgotę Jasnogórską malarza Jerzego Dudy Gracza oraz Skarbiec.

Mamy nadzieję, że wyjazd do Częstochowy i przeżyty czas we wspólnocie z innymi dodał tak potrzebnego zapału i optymizmu w przygotowaniu się do maturalnych zmagań!

p. Anna Patalas

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć: