MATURZYŚCI NA JASNEJ GÓRZE

W dniach 21-22.03 uczniowie klas czwartych zgodnie z wieloletnią tradycją wzięli udział w XXXVII Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów pod hasłem „Czas decyzji” na Jasnej Górze w Częstochowie.

W czwartek wspólnie uczestniczyliśmy w transmitowanym Apelu Jasnogórskim a w piątek od rana w Sali Papieskiej maturzystów przywitała rozśpiewana diakonia muzyczna „Tyle Dobrego”. Słowo na rozpoczęcie pielgrzymki wygłosił ks. bp Krzysztof Zadarko.Tegoroczny gość pielgrzymki Dobromir Makowski -znany autor projektu rappedagogii, raper, założyciel ośrodka dla uzależnionych podzielił się niełatwą historią swojego życia.Zainspirowała ona młodych słuchaczy do refleksji nad sensem swojej egzystencji oraz wskazała na wartość podejmowanych wyborów i decyzji. Ponad 300 maturzystów ze szkół naszej diecezji uczestniczyło w uroczystej mszy św. w bazylice oraz w drodze krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.Warto nadmienić, że wiele odwagi wymagało niesienie krzyża, w które zaangażowało się aż 5 naszych uczniów:)

Wspólne pielgrzymowanie zakończyło zawierzenie młodzieży w kaplicy Cudownego Obrazu.

Przed wyjazdem udało się nam jeszcze zwiedzić „Golgotę Jasnogórską” malarza Jerzego Dudy Gracza, „Skarbiec” oraz źródło św. Barbary, a długa podróż powrotna sprzyjała dodatkowo wzajemnej integracji i odkrywaniu muzycznych talentów naszych uczniów:)

Dziękujemy za wspólnie przeżyty czas a szczególnie za Wasz niegasnący optymizm!

Jednocześnie miło nam poinformować, że dnia 8 maja o godz. 7:00 (to dzień egzaminu z matematyki poziom podstawowy!) na Jasnej Górze zostanie odprawiona msza św. za wszystkich maturzystów naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Anna Patalas

s. Bożena Cichańska